NİĞDE ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

ABİDE-10 İçerik Geliştirme Çalıştayı Tokat'ta Yapıldı

ABİDE-10 İçerik Geliştirme Çalıştayı Tokat'ta Yapıldı

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce uygulanmakta olan ABİDE (Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi) Projesi kapsamında içerik geliştirme çalıştayı 19-23 Kasım 2018 tarihleri arasında Tokat'ta yapıldı. 

Çalıştaya, genel müdürlük personelinin yanı sıra ülke genelinde farklı okullarda görev yapan 50 öğretmen katıldı. Matematik branşında katkı sağlamak amacıyla Niğde Ölçme Değerlendirme Merkezi Öğretmeni Erdem BODUROĞLU da çalıştayda görev aldı.  Ulusal izleme araştırmaları kapsamında olan ABİDE projesinin liselere uygulanacak bölümü ile ilgili olarak oluşturulan değerlendirme çerçevesine uygun soruların hazırlanması amacıyla grup çalışmaları gerçekleştirildi. Türk dili ve edebiyatı, matematik ve fen bilimleri alanlarında açık uçlu sorular hazırlandı. 

Öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerini ölçme çalışması olan ABİDE-10 çalışmasıyla ilgili pilot uygulamaların 2019 yılında, asıl uygulamanın ise ülke genelinde 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlamaktadır.

22-11-201822-11-2018

Aşağı Kayabaşı Mahallesi 75. Yıl Caddesi No28 Merkez/NİĞDE - 0(388)2323392

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.