NİĞDE ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Ahiler Kalkınma Ajansı 2019 Teknik Destek Programı Değerlendirme Sonuçlarında Merkezimiz Koordinesinde Hazırlanan 2 Proje Asil Listede Yer Aldı

Sosyal Bilimlerde Yapay Zeka ve veri Madenciliği Öğretmen Eğitimi ve Geogebra Dinamik Matematik Yazılımı Öğretmen Eğitimi Projeleri Ahiler Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında kabul gördü. 
Ahiler Kalkınma Ajansı 2019 Teknik Destek Programı Değerlendirme Sonuçlarında Merkezimiz Koordinesinde Hazırlanan 2 Proje Asil Listede Yer Aldı

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafında açıklanan 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında yürütücülüğünü ekibimizin yapacağı ve Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına başvurduğumuz  iki adet projemiz asil listede yer aldı. Projelerimiz:

1. Sosyal Bilimlerde Yapay Zeka ve veri Madenciliği Öğretmen Eğitimi: 20 öğretmenimize bilişim ve bilimsel tekniklerin birleşimi olan veri madenciliği eğitimi 2 gün (16 saat) süre ile verilecek olup sonrasında il genelinde çalışmalar gerçekleştirilecektir.

2. Geogebra Dinamik Matematik Yazılımı Öğretmen Eğitimi: 20 matematik öğretmenimize ders kitaplarında da etkinlikleri bulunan dinamik yazılım eğitimi verilerek içerik geliştirebilme becerilerinin 5 gün (30 saat) süre ile arttırılması hedeflenmektedir. Öğretmenlerimizin geliştirecekleri içeriklerin öğrenciler üzerindeki etkisi eğitim sonrasında incelenecektir.

Eğitim tarihleri ve katılımcı talepleri ile ilgili önümüzdeki günlerde duyuru tarafımızca gerçekleştirilecektir.

17-09-201917-09-2019

 

Aşağı Kayabaşı Mahallesi 75. Yıl Caddesi No28 Merkez/NİĞDE - 0(388)2323392

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.