NİĞDE ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

“Soru Hazırlama Teknikleri Kursu” Öğretmen Eğitimlerinin Birincisi Gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi; öğretmenlerimizin ölçme değerlendirme, izleme ve eğitim öğretim planlaması konusunda kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmaları kapsamında  “Soru Hazırlama Teknikleri Kursu” planlamış ve bu doğrultuda öğretmen eğitimlerinin ilkini tamamlamıştır.
“Soru Hazırlama Teknikleri Kursu” Öğretmen Eğitimlerinin Birincisi Gerçekleştirildi.

Ölçme Değerlendirme Merkezi Öğretmenlerimizden Erdem BODUROĞLU’nun eğitim görevlisi olarak koordine ettiği çalışma, 14-15-16 Mayıs 2018 tarihlerinde Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Ortaokul kademesinde görev yapan Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşlarından istekli öğretmenlerin katıldığı kursta, öğretmenlerin çoktan seçmeli test tekniklerine yönelik farkındalıklarının ve kazanım odaklı soru yazma becerilerinin arttırılması amaçlanmıştır. Öğretmenlerimizin eğitim sürecinde hazırladıkları sorularla ilgili olarak pilot uygulamalar gerçekleştirilerek dönüt işlemi yapılacaktır.

16-05-201816-05-201816-05-2018

Aşağı Kayabaşı Mahallesi 75. Yıl Caddesi No28 Merkez/NİĞDE - 0(388)2323392

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.